Siemens Ocak Servisi

                     

 

Mutfağınızda harikalar yaratmanıza yardımcı olan ve üstün özellikler sayesinde artık her ev hanımının tercih ettiği muhteşem cihazların uzun ömürlü ve verimlilik konusunda çalışma prensibinden taviz vermemesini istiyorsanız, belirli aralıklarda bakımını yaptırmanız gerektiğini bizler Siemens ocak yetkili servisi olarak belirtmekteyiz.

Yiyeceklerinizin pişiminde ve ısıtılmasında pratikliğinin yanı sıra temizliği konusunda oldukça kolay olan ocaklarınızda oluşabilecek arıza, bakım, onarım, montaj gibi teknik hizmetleri uzman kadromuz ve alanında eğitimli personelimizle Siemens ocak servisi olarak karşılamaktayız.

Siemens Ocak Servisi Güvenlik Sistemi Önerileri

Olası ev kazalarının büyük bir bölümü mutfaklarda gerçekleşmekte ve çoğunlukla kullanılan cihazların unutulan fonksiyonlarıyla oluşmaktadır. Yangın tehlikesi veya açık unutulan ocaklardan sızan gazları engelleyen cihazları Siemens ocak servisi olarak tavsiye etmekteyiz.

Siemens ocak ürünleri termo elektrikli ateşleme sigortası, yani gaz emniyet sigortası ile donatılmıştır. Bunun anlamı, ocaktaki alev taşan bir yemek nedeniyle sönerse ve bunun arkasından ikinci bir yakma işlemine rağmen yanmazsa, hemen ocağa gelen gaz kesilir. Gaz girişinin devamı önlenmiş olur.

Ayrıca cihazınız 4 saatin üzerinde bir çalışmaya devam ederse emniyet sistemi devreye girerek gazı keser ve kendini otomatik olarak kapatır. Kullanıcıların bu güvenlik sistemlerinde oluşabilen en ufak bir çalışmama durumlarında Siemens ocak servisi’ni aramalarını belirtmekteyiz.

Siemens Ocak Servisi Temizlik Uyarıları!

Siemens ocak yetkili servisiolarak kullanıcılarımızın cihazları üzerinde bazı temizlik ürünlerini kullanması sakıncalıdır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Soda, alkali, amonyak, asit veya
 • Klor içeren temizlik maddeleri,
 • Kireç çözücü ürünler,
 • Leke ve pas sökücüler,
 • Aşındırma özelliği olan deterjanlar,
 • Krem veya toz temizleyiciler,
 • Çözücü madde içeren ürünler,
 • Bulaşık makinesi deterjanı,
 • Gril ve fırın spreyleri,
 • Cam temizleyiciler,
 • Sert fırça ve süngerler (bulaşık
 • Süngerleri gibi), veya eski süngerler,
 • Sivri uçlu malzemeler (tezgah ile ocak arasındaki çerçevenin zarar görmemesi için)

Siemens Ocak Yetkili Servisi Ufak Çaplı Arıza Tespiti

Siemens ocak servisi olarak cihazlarınızda oluşabilecek ufak çaplı arızalar için yapmanız gerekenleri belirterek hızlı ve pratik çözümleri sizlere sunmaktayız. Böylelikle zamandan ve masraftan da tasarruf sağlamış olacaksınız.

Ocağınız yanmıyor ise temizlik Brülör yerinden oynamış olabilir yerinde olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Her hangi bir sebepten dolayı gaz musluğu kapanmış olabilir gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz.

Brülörü taktığınız halde ocağınız yanmıyor ise, ocaktan taşan sıvı varmı dikkat edin brülör ıslak kalmış ise ocağınız yanmaz kurulamanız gerekir.

Brülördeki alev delikleri bazen oluşabilecek pisliklerden dolayı tıkanabilir kontrol ederek temizlemelisiniz.

Evdeki sigorta atmış olabilir. Ocağınızı ateşlemesi elektrikli olduğu için yanmayabilir sigortayı kontrol ediniz sigorta atmaya devam ediyor ise acilen bir elektrikçi çağırmalısınız.

Ocaklarınızda oluşabilecek başlıca arızaların nedenlerini sıralayacak olur isek;

Gaz hortumunu ve musluğunda problem olabilir kontrol edilmelidir.

Ocağınızda otomatik çakmak fonksiyonu mevcut ise, çakmağın çalışmamasının sebebi, ateşleme bujisinin ocak gözüyle temas etmemesi olabilir.

Şayet ocak yeni temizlendi ise brülörler yerine oturmamış olabilir kontrol edilmelidir.

Ocaklarınız, evlerinizde ve ofislerinizde en ihtiyaç duyulan cihazlarınızdır. Bu arıza işlemlerinin yetkili kişiler tarafından yapılması gerekir. Siemens ocak servisi teknik ekipleriyle servis imkanı sunarken kullanıcılarının ürünlerini iyice kontrol ederek yüksek performans verebilmesi için en iyi şekilde hizmet sunmaktadır.

Siemens  Servis talepleriniz için 444 1 707 numaralı çağrı merkezimizi arayıp bize ulaşabilir veya http://www.siemens-beyazesya-servisi.com   adresimizden bize servis formu doldurarak ulaşabilirsiniz.


Valid XHTML 1.0 Transitional