Siemens Davlumbaz Servisi

                         
 

 

 

Mutfaklarınızda oluşan yemek kokularından arınmanın ve mutfağınızın havalandırılması konusunda profesyonel bir yardımcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu beklentilerinizi tam olarak karşılamakta ve üstün özelliklerini kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre tasarlamakta olan cihazların bakım, montaj, arıza gibi hizmetlerini Siemens davlumbaz servisi olarak karşılamaktayız.

Davlumbazınızın belirli aralıklarda bakımının yapılması gerekir. Aksi takdirde kullanmış olduğunuz cihazların ilk zamanlardaki eforundan eser kalmamaktadır. Bu gibi durumlarda, çağrı merkezimizle irtibata geçip Siemens davlumbaz yetkili servisi hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Siemens Davlumbaz Yetkili Servisi Temizlik Önerileri

Siemens davlumbaz yetkili servisiönerileri konusunda kullanıcılara yapılması gereken güvenlik tedbirleri ve cihazın bakımı için yapılması gerekenlerden bahsedecek olursak;

Cihazlarınızda temizlik ve bakım yapılmadan önce elektrikle olan bağlantılarını ayırmalısınız.

Davlumbazın gövdesi ve kumanda elemanları çizik ve kesiklere karşı hassastır. Yumuşak bir bez ve deterjanlı sıcak su ile temizlenmesi gerekir. Sonrasında mutlaka ıslak bırakılmamalıdır kurulanması gerekir.

Elektronik bölümüne su kaçmaması için kullandığınızın bezin çok ıslak olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Çelik bölgeler için aşındırma özelliği olmayan çelik temizleme maddesi kullanılmalıdır.

Kumanda ünitelerinde çelik temizleme maddesi asla kullanmayınız. Zararlı olabilir.

Kullanıcıların kolaylıkla temizleyebileceği metal yağ filtresi mutfaktaki buharlı yağları tutar davlumbazın kirlenmesini önler ve böylelikle performansından ödün vermez. Eğer kullanıcılar bu metal yağ filtresini değiştiremiyorlar ise Siemens davlumbaz servisi çağrı merkezinden yardım talebinde bulunabilirler.

Temizlik aşamasında şu ürünler kullanılmamalıdır;

Soda, asit, klorid veya çözücü maddeleri içeren temizlik maddeleri.

Aşındırma özelliği olan toz ve sıvı deterjanlar, eski bulaşık süngerleri gibi malzemeler.

Siemens Davlumbaz Yetkili Servisi Güvenlik Tavsiyeleri

Katı yakıtla yanan ocakların üzerine davlumbaz kurulamaz. Hava tahliye kanalında ancak yanmayan maddeden boru veya hortum kullanılabilir. Bunları Siemens mağazalarından veya Siemens davlumbaz yetkili servisi aracılığıyla elde edebilirsiniz.

Davlumbazın hava tahliyesi bir soba veya şömine bacası kanalıyla yapılamaz ve odaların havalandırması için kullanılan kanala verilemez.

Bu hava çıkışı halen kullanılmayan bir bacaya verilecekse, ilgili makamların yönetmeliklerini dikkate almak gerekir. Davlumbazın altında asla alevli gril veya flambe gibi yüksek alevli yiyecekler hazırlamayınız.

Çalışmakta olan davlumbaz alevleri filtresine doðru çeker. Davlumbaz tarafından emilmiş olan yağlar nedeniyle yangın tehlikesi vardır!

Gazlı ocakları üzerinde bir tencere olmadan açık bırakmayınız. Tencereyi kısa bir süre için ocaktan aldığınız zaman bile gazlı ocağınızı kapatınız. Alev ayarı yaparken tencere tabanından dışarı taşmamasına dikkat ediniz. Ocak üzerindeki kabın aşırı ısınmamasına özen gösteriniz (örneğin Wok tavasında yemek yaparken). Davlumbaz aşırı ısı nedeniyle zarar görebilir.

Davlumbazı ancak ocağınızı kullandığınız zaman açınız. Ocak yanarken davlumbaz açılmazsa, kondanse su birikimi olur. Bu birikim cihazda korozyona sebep olabilir.

Ocakta kızgın yağla bir yemek hazırladığınızda tencere, tava ve fritözünüzü kontrol altında tutunuz. Elektrikli grilinizi de kullanırken dikkatiniz devamlı üzerinde olmalıdır. Kızgın yağ alev alabilir ve davlumbazı yakabilir.

Siemens Davlumbaz Yetkili Servisi Çağırmadan Önce

Siemens davlumbaz servisiçağırmadan öne kullanıcıların bilmesi ve yapması gerekenler ilk önce güvenlik tedbirlerini almaktır. Daha sonra arıza ufak çaplı ise servis çağırmadan önce şunları kontrol edebilir;

Davlumbaz birden durdu ise sorunun fiş veya elektrikle alakalı olup olmadığını kontrol edin. şayet elektrikle alakalı ise yapmanız gereken bir elektrikçi çağırmaktır.

Cihaz çalışıyor fakat çekim gücünde problem var ise baca tıkanmış olabilir veya cihazın performansında bir sorun olabilir Siemens davlumbaz servisi ile irtibata geçiniz.

Cihaz lambası yanar durumda fakat çalışmıyorsa, tüm düğmelerin çalışır durumda olduğundan emin olun.

 

Siemens Davlumbaz Servisi Servis talepleriniz için 444 1 707 numaralı çağrı merkezimizi arayıp veya http://www.siemens-beyazesya-servisi.com    adresimizden bize servis formu acabilirsiniz.


Valid XHTML 1.0 Transitional